Zaawansowane
Dodaj firmę
W zemście unieruchomił ponad 100 samochodów

Elektroniczne włamanie do ponad 100 samochodów W stanie Texas ponad setka aut stanęła w bezruchu. Jednak nie była to masowa awaria. Za wszystkim stał 20-latek, który do własnych porachunków użył systemu do zdalnego blokowania pojazdów.

Motoryzacyjnego paraliżu na ulicach miasta Austin dokonał Omar Ramos-Lopez. Miesiąc wcześniej został zwolniony z Texas Auto Center. Część sprzedawanych przez firmę aut była wyposażona w system Webtech Plus, pozwalający na zdalne unieruchamianie oraz włączanie klaksonu. Pojazdy były blokowane kupującym, którzy wzięli samochód na kredyt i nie regulowali w terminie należności.

W ostatnim tygodniu lutego na brak możliwości uruchomienia samochodów zaczęli skarżyć się nabywcy, którzy systematycznie spłacali kredyt. Do firmy Texas Auto Center wpłynęło ponad sto zażaleń. Wszystko wskazywało, że blokowanie pojazdów nie było zbiegiem okolicznego.

Sprawdzono więc logowanie do systemu oraz adresy IP. To doprowadziło do Ramos-Lopeza. 20-latek uznał blokowanie pojazdów w akcie zemsty za doskonałą zabawę, która nikomu nie wyrządza krzywdy. Przebywającemu w areszcie Ramos-Lopezowi postawiono zarzut włamania do sytemu komputerowego.

Aktualności
więcej aktualności
Reklama