Zaawansowane
Dodaj firmę
Powrót Saaba

Wznowienie produkcji przez Saaba Fabryka Saaba znowu ruszyła. Pierwszym modelem, który zjechał z taśmy produkcyjnej był model 9-5, ale głównym produktem tej szwedzkiej marki ma stać się zmodernizowany model 9-3. Przez najbliższe kilka tygodni Saab planuje produkcję około 100 samochodów dziennie.

Po ostatnich kłopotach marki, temat jej upadku szybko stał się obiektem zainteresowania światowej opinii publicznej. Ostatecznie GM sprzedało Saaba firmie Spyker za sumę 74 mln dolarów, zostawiając sobie akcje preferencyjne o wartości 326 mln dolarów.

Przyparty do ściany szwedzki rząd zmuszony był udzielić Spykerowi gwarancji na pożyczkę 400 mln euro, którą firma zaciągnęła w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Po 2 miesięcznej przerwie wznowiona produkcja osiągnąć ma pułap między sześćdziesiąt a siedemdziesiąty tysięcy pojazdów.

Biorąc pod uwagę moce produkcyjne to wciąż niewiele, choć dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Odpowiedź na to czy to wystarczy, by zapewnić przetrwanie firmie, które zatrudnia obecnie około 3400 poznamy już za kilka miesięcy.

Aktualności
więcej aktualności
Reklama