Zaawansowane
Dodaj firmę
Wzmocnienie pozycji fabryki Fiata w Polsce

W fabryce w Bielsku-Białej Fiat chce wytwarzać wszystkie nowe silniki dwucylindrowe do małych i średnich samochodów, do mocy 105 koni mechanicznych - takie plany koncernu ujawniła w środę "La Repubblica". Oznacza to, że Fiat zamierza zwiększyć rangę polskiego zakładu.

 

Ponadto gazeta dodała, że turyński koncern planuje po likwidacji do końca przyszłego roku zakładu w Termini Imerese na Sycylii przenieść stamtąd do Polski produkcję nowego modelu Lancii Y. Jednocześnie z Polski do Włoch ma zostać wycofana produkcja Pandy, czym zajmie się fabryka w Pomigliano d'Arco koło Neapolu. Ta zmiana będzie kosztować Fiata około 750 milionów euro.

Plany, które dyrektor generalny koncernu ma oficjalnie przedstawić 21 kwietnia, przewidują też zwolnienie 5 tysięcy pracowników we włoskich fabrykach, zredukowanie z 12 do 8 liczby wytwarzanych modeli oraz wzrost o 50 procent włoskiej produkcji, z 600 do 900 tysięcy aut rocznie. Wzrost ten to rezultat przemieszczenia produkcji pandy do fabryki pod Neapolem - podkreśliła "La Repubblica".

Aktualności
więcej aktualności
Reklama